2013/09/01

Real Techniques po raz trzeci - Limited edition.Trzecim i ostatnim zestawem pędzli RT, który posiadam jest zestaw Duo-fiber, Limited Collection. Jak nazwa wskazuje jest to zestaw 3 pędzli stworzonych z dwóch różnych rodzajów włosia syntetycznego. W zestawie znajdziemy pędzel do twarzy, konturowania i do oczu. Wszystkie przeznaczone są do lekkiej aplikacji produktów. Włosie tych pędzli jest delikatne, długie i mało zbite. Dzięki temu uzyskujemy efekt bardziej naturalny i delikatny niż przy zastosowaniu innych pędzli. Tak jak wszystkie poprzednie i te wykonane są z tworzywa świetnej jakości, są solidne, odporne na upadki, bardzo łatwe w czyszczeniu i bardzo szybko wysychające! Ten zestaw jednak nie przychodzi do nas w podróżnym etui a tylko w plastikowym pudełku i sztywnej, piankowej foremce (która nawiasem mówiąc strasznie śmierdzi plastikiem i pędzle trzeba umyć przed pierwszym użyciem).

DUO-FIBER FACE BRUSH


Duży, szeroki, płaski pędzel do twarzy. Teoretycznie ma się nadawać do aplikacji różnych produktów na twarz, głównie podkładu i pudru. Moim zdaniem do podkładu się zupełnie nie nadaje, jest za mało zbity i zbyt płaski, przez co zostawia na skórze widoczne smugi. Ale do pudru jest na razie niezastąpiony! Do różu używać go nie próbowałam, ale całkiem przyzwoicie daje sobie radę z bronzerem dzięki swojemu płaskiemu kształtowi. 
DUO-FIBER CONTOUR BRUSH


Średniej wielkości, płaski pędzel do konturowania. Wygląda niemal identycznie jak pędzel do twarzy, z tym że jest znacznie mniejszy. Ładnie nadkłada róż i rozświetlacz w kamieniu, ale do konturowania twarzy używać go nie lubię. Ciężko jest nabrać bronzer na czubek pędzla przez co namalowany 'cień' robi się nierówny. Jego płaska strona jest z kolei zbyt szeroka żeby uzyskać ładny efekt. Wiązałam z nim większe nadzieje, ale nadrabia jako pędzel do rozświetlacza i do przypudrowywania korektora pod oczami.
DUO-FIBER EYE BRUSH


Długi, okrągły pędzel do oczu. Idealny do precyzyjnego nakładania i rozcierania cieni w załamaniu górnej powieki, całkiem niezły do rozjaśniania okolicy pod łukiem brwiowym. Nie mam dla niego innego zastosowania, ale swoją podstawową funkcję spełnia dobrze.
PODSUMOWANIE


Tego zestawu nie mogłam się doczekać najbardziej, ponieważ są to pierwsze skunksy w mojej kolekcji. Jednak myślałam, że będę z nich bardziej zadowolona. Nie mówię, że zestaw jest zły, to raczej kwestia gustu. Rozczarowało mnie na pewno włosie. Myślałam, że biała część będzie dużo bardziej delikatna od czarnej, ale wcale tak nie jest. Mam wrażenie że białe włosie jest po prostu cieńsze. Pędzle są ok, ale rewelacji nie ma. Jakościowo są świetne, ale pędzel do konturowania swojej funkcji nie spełnia, pędzel do oczu jest nieco niewygodny. Najlepszy zdecydowanie jest ten największy do twarzy, którego używam dzień w dzień. Pozostałe dwa raczej zastępuję innymi egzemplarzami. Moja ocena to 4/6. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz