2015/10/20

Sweet dreams - uniwersalny makijaz slubny i wieczorowy


Hej!

Chociaż sezon ślubny już za nami postanowiłam podzielić się moją propozycją makijażową, która w tym roku najlepiej mi się sprawdziła.
Wiadomo, że przy okazjach takich jak ślub makijaż jest zazwyczaj delikatny, w neutralnych odcieniach, ewentualnie z niewielkim kolorystycznym akcentem. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale one raczej potwierdzają regułę. ;)

Poniższy makijaż to nie tylko fajna propozycja ślubna dla panny młodej, ale też dla świadkowej czy gościa. Makijaż wygląda subtelnie, miękko i elegancko, a przy tym pięknie podkreśla oko.
Co jest w nim najfajniejsze to to, że możemy łatwo dostosowywać go do własnych potrzeb. Jeśli wolimy makijaż bardziej subtelny - rezygnujemy z czarnej kredki na linii wodnej oka i zastępujemy ją cielistą. Jeśli chcemy makijaż mocniejszy - dodajemy czarnego cienia w zewnętrznym kąciku oka i załamaniu powieki aby przyciemnić brąz. Akcent kolorystyczny na dolnej powiece możemy zmienić w zależności od koloru tęczówki, aby jak najlepiej ją podkreślić. I tak przy niebieskich oczach zostawiamy wersję ze zdjęcia, przy zielonych - zmieniamy kolor na wrzosowy lub intensywnie pomarańczową miedź, a przy brązowych robimy co tylko chcemy (może to być jasne złoto, ciemne złoto lub nawet soczysty granat).

Makijaż uniwersalny, a przy tym stosunkowo łatwy w wykonaniu szczególnie dla osób średnio radzących sobie z eyelinerem. Kreska tu zrobiona jest linerem żelowym, a następnie mocno roztarta małym pędzelkiem z odrobiną czarnego cienia. Równie dobrze możemy tu rozetrzeć miękką czarną kredkę lub zwyczajnie posłużyć się samym czarnym cieniem przy pomocy skośnego pędzelka.
UŻYTE PRODUKTY:

- cień MUG 'White lies' (biały) pod łukiem brwiowym
- cień MUG 'Cocoa bear'  (ciepły ciemny brąz) w załamaniu powieki górnej i na dolnej powiece roztarty jasnobrzoskwiniowym cieniem 'Beaches and cream'
- cień MUG 'Bada bing' (bardzo ciemny chłodny brąz) bezpośrednio w załamaniu powieki górnej, na połowie powieki dolnej i w zewnętrznym kąciku oka
- cień MUG 'Mirage' (ecru o satynowym wykończeniu) nałożony palcem na całej powiece górnej
- cień MUG 'Glamorous' (perłowy miedziany) na wewnętrznej połowie dolnej powieki
- czarny żelowy eyeliner (MUG Immortal) roztarty czarnym matowym cieniem (Corrupt)
- pigment MUG 'Sweet dreams' (jasnobrzoskwiniowy, bardzo błyszczący) na całej powiece górnej
- pigment MUG 'Afterglow' jako rozświetlacz w wewnętrznym kąciku oka

- baza to Paint pot z MAC'a w kolorze 'Soft ochre' 
- na brwiach żel Makeup Revolution w kolorze light/medium 
- pod okiem korektor L'Oreal true match 'ivory'
- maskara Lancome Grandoise 
- rzęsy połówki Eylure 
2 komentarze: